رئیس کانون وکلای دادگستری کردستان:  اسکودا به منظور تصویب قوانین حمایتی برای وکلا با نمایندگان رایزنی کند/ تأمین امنیت وکلا وظیفه قوای سه‌گانه است
رئیس کانون وکلای دادگستری کردستان:  اسکودا به منظور تصویب قوانین حمایتی برای وکلا با نمایندگان رایزنی کند/ تأمین امنیت وکلا وظیفه قوای سه‌گانه است
عدلنامه: احمد نامداری، رئیس کانون وکلای دادگستری کردستان در جلسه بیستم هیأت مدیره این کانون به حادثه رخ داده برای وکیل هانا ذکری، دادستان انتظامی کانون وکلای دادگستری کردستان اشاره و آن شدیداً محکوم کرد.

به گزارش عدلنامه، وی با تقبیح خشونت رخ داده در حق وکیل هانا ذکری گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر خشونت در خصوص وکلا در ایران افزایش یافته و من این خشونت را ناشی از نفرت پراکنی و تحقیر و توهین و ارائه ی چهره ای غیر واقع از وکیل دادگستری، در رسانه های رسمی و مجازی می دانم.

نامداری افزود: وقتی رسانه ملی با فرافکنی، از وکیل چهره ای غلط و به دور از واقعیت می آفریند، یا در فضای مجازی وکیل دادگستری را به غلط فردی مال دوست و دارای انواع حیل معرفی می کنند، نتیجه ی این نفرت پراکنی ها باعث می شود که در جامعه افرادی پیدا شوند که تصمیم به حمله فیزیکی و خشونت بار به وکیل بگیرند و فجایع چند سال اخیر را موجب شوند.

نامداری در ادامه بیان کرد: بارها و در مجامع مختلف از سوی هیات مدیره کانون کردستان ناامنی موجود در خصوص ادامه فعالیت صنفی همکاران و مخاطرات شغل وکالت به قوه قضائیه محترم، دولت و نمایندگان مجلس گوشزد شده است که تا کنون مورد توجه قرار نگرفته است. به نظرم می طلبد اسکودا به صورت ویژه در سال جدید وارد کارزاری شود که در نهایت از سوی نهادهای مسئول حفظ جان و مال مردم، سختی کار وکیل دادگستری را به رسمیت شناخته شود و با ایجاد یک مرکزیت و سازمان مستقل حقوقی به فعالیت و رایزنی با نمایندگان برای تصویب قوانین حمایتی بپردازد.

رئیس کانون وکلای کردستان خاطرنشان کرد: ما در کانون کردستان اعلام می نمائیم حاضر به هر نوع همکاری در این خصوص می‌باشیم و تمام توان علمی و اداری خود را در این راه به خدمت خواهیم گرفت امیدواریم در آینده با تصویب قانون های حمایتی شاهد کاهش خشونت های مجازی و رسانه ای و فیزیکی علیه جان و مال و حیثیت وکلا باشیم.

نامداری اظهار کرد: وکلا سال‌های سال برای دفاع از استقلال کانون‌های وکلا تلاش کرده‌اند و مقاومت تاریخی از خود نشان داده‌اند. قطعاً در خصوص حوادث پیش آمده و خشونت‌های رخ داده می بایست با همان روحیه مقاومت برای حفظ استقلال به میدان بیاییم از همکاران خود در برابر خطرات ریز و درشت دست به حمایت بزنیم و در برابر این خشونت عریان و سراسر فتنه و طغیان مقاومت کنیم.
احمد نامداری در پایان سخنان خود مجدداً به محکومیت حادثه رخ داده برای همکار وکیل خانم هانا ذکری پرداخت و گفت: این وظیفه قوای مجریه، مقننه و قضائیه است که امنیت وکلا را تامین کنند و می بایست با تصویب قوانین سختگیرانه مانع بزرگی برای معدود افرادی ایجاد کنند که قصد تخریب و توهین و خشونت علیه و کلا دارند؛ البته در این میان نقش رسانه های گروهی و نهادهای مدنی در کاهش خشونت علیه وکلا بسیار زیاد است و آنها وظیفه دارند با فرهنگ سازی و تبیین جایگاه و نقش مثبت وکیل دادگستری در محاکمات و روند دادرسی تلاش نمایند. لذا ضرورت دارد آحاد جامعه نسبت به خدمات وکیل دادگستری به نوعی نگاه رفیع تر و آگاهانه تر برسند که این حرکت رسانه‌ای و مدنی قطعاً به کاهش خشونت خواهد انجامید.